بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

برنامه غذایی بدنسازی بر اساس تغذیه مناسب در کنار ورزش و استفاده از برنامه تمرینی مناسب شما را در کسب عضله و حجیم شدن عضله ها کمک می کند. حال باید گفت که یک برنامه غذایی خوب چه برنامه غذایی می باشد اما شما در هنگام بدنسازی باید این را به خاطر داشته باشید که شما برای سلامتی خود ورزش می کنید و از برنامه غذایی مناسب استفاده می کنید.

 

برنامه غذایی تخصصی برای بدنسازها
بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

 

برنامه غذایی، برنامه غذایی بدنسازی بر اساس تغذیه مناسب در کنار ورزش و استفاده از برنامه تمرینی مناسب، شما را در کسب عضله و حجیم شدن عضله ها کمک می کند. حال باید گفت که یک برنامه غذایی خوب چه برنامه غذایی می باشد اما شما در هنگام بدنسازی باید این را به خاطر داشته باشید که شما برای سلامتی خود ورزش می کنید و از برنامه غذایی مناسب استفاده می کنید نه برای اینکه برای قهرمانی ثبت نام کرده اید.

 

برنامه غذایی تخصصی برای بدنسازها
بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

 

شما باید آهسته و آرام کار نمایید که هیچ گونه آسیبی نبینید و در کنار سلامتی نیز اندام و استایل ایده آلی نیز داشته باشید. برای اینکه در این زمینه به بهترین شکل خود برسید باید از برنامه غذایی مناسب استفاده نمایید تا به بهترین شکل مورد نظر خود در ورزش بدنسازی برسید.

پس شما باید بدانید که چه خوراکی ها و موادی باعث ایجاد عضله و حجیم شدن شما می شود و در کنار این نیز باید از مصرف مواردی که مصرف آنها مناسب نیست اجتناب کنید و از آنها حداقل استفاده را نمایید . باید از بهترین برنامه غذایی برخوردار باشید.

 

برنامه غذایی تخصصی برای بدنسازها
برنامه غذایی تخصصی برای بدنسازها

 

برنامه غذایی در بدنسازی و مبانی آن

 

بدنسازی ورزشی است که انواع ورزش های کششی، قدرتی و استقامتی و انواع دیگر حرکت ها در آن وجود دارد و باید در این ورزش تمرکز بالایی داشت و قدرت فیزیکی ملاک نمی باشد. پس بدنسازان همیشه به دنبال بدنی خوش استایل، بدون چربی و عضلانی هستند و باید برای رسیدن به آن برنامه غذایی و رژیم مناسبی بگیرند و از مواد پروتئین دار استفاده کنند و از مواد پر انرژی استفاده کنند که چربی کمتری داشته باشد تا با این ویتامین ها و پروتئین ها بتواند افزایش حجم و بدنی عضلانی بدون هیچ پودر و مکمل به دست آورند. در برنامه غذایی بدنسازی دو مرحله وجود دارد که با هدف عضله سازی به پیش می رود.

 

Image result for برنامه غذایی"
بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

 

مرحله دوره حجم و کات کردن

 

دوره حجم که ممکن است ماه ها و سال ها طول بکشد با ترکیب مواد غذایی انجام می شود که فرد را به وزن بالا و حجم عضله بالایی می رسانند که در مراحلی باعث عضله سازی و کاهش وزن نیز می شود که این بر اساس نظر مربی می باشد.

مرحله کات کردن وزن و چربی در برنامه غذایی بدنسازی

 

در این مرحله باید برنامه و رژیم به گونه ای باشد که باعث از بین بردن چربی ها و افزایش توده داخلی بدن شود که موجب تشکیل عضله می شود و این رژیم  ۱۲ الی ۲۶ هفته تقریبا به طول می انجامد که تشخیص آن نیز بر عهده مربی و متخصص می باشد

پس دوره حجم قصدش تولید عضله و افزایش حجم توده بدنی می باشد و دوره کات کردن نیز به معنای حفظ عضله در هنگام حذف کردن چربی های اضافی بدن می باشد.

 

Image result for بدنسازی"
بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

 

مزایای بدنسازی و برنامه غذایی چیست؟

بدنسازی مزایای فوق العاده ای بر روی سلامتی انسان دارد (در کنار تولید عضله و کاهش وزن) این ورزش با بیماری ها به شکلی مبارزه می کند که دیگر با حذف چربی ها از ابتلا به بیماری های چربی دار شما جلوگیری می کند و کلیه ها را نیز از ابتلا به بیماری ها محافظت می کند.

همچنین ورزش های هوازی این ورزش باعث تقویت شش ها و قفسه سینه می شود که از ابتلا به بیماری هایی همچون آسم و تنگی نفس جلوگیری می کند و در مواردی نیز این بیماری ها را درمان می کند همچنین موجب صاف شدن ستون فقرات نیز می گردد و علاوه بر این ها باعث می شود که کمر شما همیشه صاف باشد و در سن بالا از روی دادن مشکلات پیری جلوگیری می کند.

 

برنامه غذایی تخصصی برای بدنسازها
بهترین رژیم غذایی برای بدنسازی

 

پس می توان گفت که بدنسازی علاوه بر تولید عضله و بالا بردن استقامت کمک های زیادی در ایجاد سلامتی و بهبود بیماری ها به ما می کند و ما را تشویق به سالم زیستن می کند.

پس اولین گام برای بدن سازی استفاده از یک برنامه غذایی مناسب می باشد. شما می توانید برای دریافت برنامه غذایی بدنسازی با مشاوران و متخصصان تغذیه ما ارتباط برقرار نمایید تا بهترین برنامه غذایی دنیا را برای خود داشته باشید.

برنامه های غذایی ما کاملا بر اساس مشخصات فرد می باشد و برنامه غذایی هر شخص با شخص دیگر کاملا فرق دارد زیرا بدن هر فرد واکنش متفاوتی با هر تغذیه ای دارد پس باید برنامه غذایی جامع باشد و شامل همه پروتئین ها و مواد باشد و با بدن ما نیز سازگاری داشته باشد.

برای درخواست برنامه غذایی روی بنر زیر کلیک کنید و درخواست خود را به ثبت برسانید.

 

برنامه غذایی تخصصی برای بدنسازها

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *