آموزش راه های پس انداز سریع و آسان

آموزش راه های پس انداز سریع و آسان (سبک زندگی)

پس انداز کردن یکی از عادت های خوب مالی است و با این که بسیار از آن صحبت می شود، افراد کمی هستند که به صورت مداوم قسمتی مشخصی از درآمد و دریافتی های خود را برای آینده و هزینه های ضروری خود پس انداز می کنند. در ادامه به راه های کاربردی پس انداز و کاهش هزینه های زندگی خواهیم پرداخت.

"آموزش

اغلب مردم یک حساب پس انداز دارند و تعداد کمی از آن ها واقعا در این حساب ها پس انداز می کنند! ما در ادامه به بررسی راه های پس انداز سریع و آسان می پردازیم و به نحوۀ کارکرد سیستم پول اشاره خواهیم داشت. اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که از پیش اهل پس انداز کردن هستید، راهنمای راه های پس انداز سریع و آسان ما به شما بیشتر کمک خواهد کرد تا بتوانید بهتر و اصولی تر صرفه جویی و سرمایه گذاری کنید.

 

مردم در زمینۀ پس انداز کردن مرتکب چه اشتباهاتی می شوند؟

یکی از گام های به کار بستن شیوه ها و راه های پس انداز  آسان این است که بررسی کنیم بقیۀ افراد در فرایند پس انداز کردن مرتکب چه اشتباه هایی می شوند:

 1. هنوز شروع نکرده اند.
 2. در ماه به اندازۀ کافی در هزینه ها صرفه جویی نمی کنند.
 3. بیش از سطح درآمد خود زندگی می کنند و پول خرج می کنند.

 

ساده ترین راه های پس انداز سریع و آسان (برای مبتدی ها)

 1. حدود ۱۵ درصد از درآمد ناخالص سالیانۀ خود را ذخیره کنید.
 2. می توانید حساب هایی در بانک ها و مؤسسه ها افتتاح کنید و به صورت ماهیانه به آن پول واریز کنید. پول شما با گذشت زمان رشد می کند و سود خواهد داد.
 3. یکی از بهترین راه پس انداز سریع و آسان این است که در صندوق های متعدد سرمایه گذاری کنید. یکی از رایج ترین اشتباهات در این زمینه سرمایه گذاری در یک سهام یا صندوق مشترک است. به عبارت دقیق تر توصیۀ ما به شما این است که همۀ تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید.

 

راه های پس انداز سریع و آسان

 

 1. برای هزینه های ناگهانی و اضطراری خود صندوق های جداگانه ای برای پس انداز در نظر بگیرید که در مواقع نیاز مجبور نباشید به کارت های اعتباری تان متوسل شوید. به دلیل این که این حساب برای خرج شدن در مواقع اضطراری است، باید از حساب پس انداز منظم شما جدا شود و در مواقع واقعاً ضروری به مصرف برسد. ازنکات های پس انداز سریع و آسان و حفظ شدن سرمایه این است که این صندوق ها از یکدیگر جدا باشد.

 

چگونه می توان در موارد اضطراری صرفه جویی مالی کرد؟

یکی از مهم ترین  های پس انداز سریع و آسان و صرفه جویی این است که بتوانیم در شرایط اضطراری مدیریت مالی داشته باشیم. به کار بستن توصیه های زیر می تواند کمک کننده باشد:

 1. مراقب افزایش هزینه ها در تعطیلات باشید. به عنوان مثال بهتر است برای خریدهای سال نو، پس انداز را از دو یا سه ماه قبل از آن آغاز کرده باشید.
 2. هزینه های غیر ضروری و گران را کاهش دهید. اگر می توانید خدمت یا خریدی را از جاهای ارزان تر و با کیفیتی قابل قبول دریافت کنید، حتما این کار را انجام دهید و مابقی هزینه را ذخیره کنید. این یکی از اصلی ترین  های پس انداز سریع و آسان است و به مدیریت هزینه ها در خانواده کمک بسیار مؤثری می کند.

 

 پس انداز سریع و آسان چگونه؟

 1. باید در پایان هر ماه میزان درآمد و دریافتی خود را ثبت کنید و تمام هزینه های ضروری زندگی را نیز از آن مبلغ کسر کنید. حالت ایده آل این است که وقتی به انتهای هزینه ها رسیدید، میزان موجودی درآمد هم صفر شده باشد. این مسئله به این معناست که دخل و خرج شما کاملاً هماهنگ است. توصیۀ کارشناسان در این مواقع این است که تمام هزینه ها و درآمدهای زوجین یا کسانی که باهم زندگی می کنند باید با یکدیگر ترکیب شود و طرفین تمام تصمیم های مالی را با مشارکت هم بگیرند. یکی از راه های پس انداز سریع و آسان این است که وقتی هر دو نفر برای درآمدزایی تلاش می کنند، برنامۀ بودجه بندی را نیز به صورت مشترک انجام دهند و سعی کنند که پس انداز کردن برای آینده را اولویت خود قرار داده باشند.
 2. تا جایی که بتوانید باید از بدهی داشتن فرار کنید! بدهی ها معمولاً نتیجۀ خریدها و تصمیم های مالی احساسی است. بنابراین باید از احساسات علیه خودشان استفاده کنید و به طور تدریجی و برنامه ریزی شده از شر بدهی ها خلاص شوید. بدهی نداشتن و تسویه کردن آن جزو پس انداز سریع و آسان و قرار گرفتن در مسیر ثروت و توانگری است.

منبع:

https://www.lifehack.org/751289/saving-money-fast-and-easy

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *