انواع تومور های سرطانی را بشناسید

تومو های غیر سرطانی ، پیش سرطانی و سرطانی

انواع متعددی از سرطان های غیر عادی پوستی وجود دارد؛به عنوان مثال(kaposi sarcoma) (یک نوع غده سرطانی لایه بیرونی پوست بدن)
این غدد پوستی به رنگ های قرمز و قهوه ای روی پوست یا داخل دهان ظاهر میشود.

این نوع بیماری در افرادی بروز پیدا میکند که ضعیف ترین سیستم ایمنی بدن را دارا هستند.

انواع تومور های سرطانی را بشناسید
انواع تومور های سرطانی را بشناسید

انواع تومور های سرطانی : سلول سرطانی(merkel) یک سرطان پوستی است که معمولا در نواحی در معرض آفتاب همانند صورت،گردن،بازوها و پاها پدیدار میشود.
این سرطان میتواند در بقیه نواحی بدن گسترش یابد و اگر زود درمان نشود به سرطان پوستی بعدی(سرطان غدد چربی) در نواحی دارای چربی روی پوست ایجاد شود این سرطان ممکن است حتی بالا و پایین پلک چشم مشاهده شود.مانند بسیاری از سرطان ها ،سرطان غدد چربی میتواند به طور کامل از بین رود به شرطی که زود تشخیص داده شود.

 

انواع تومور های سرطانی را بشناسید
انواع تومور های سرطانی را بشناسید

کراتوز سبورئیک بر روی پوست به صورت زائده های گوشتی برآمده است که معمولا رنگ مایل به قهوه ای دارند اما میتوانند از برنز تا سیاه متغییر باشند. این زائده های گوشتی خوش خیم به صورت زگیل ظاهر میشوند که در افراد میان سال شایع تر است. اندازه آنها ازچندین میلی متر تا چندین سانتی متر متغییر است.

اما نترسید این زائده ها خطرناک نیستند اما اگر پیشرفت کنند و جلوی آنها گرفته نشود میتوانند به یک سرطان پوستی تبدیل شوند.اکثر مردم در ابتدا به علت شکل ناخوشایند آنها وآزار دهنده بودن حذف و از بین بردن آنها را انتخاب میکنند.

 

انواع تومور های سرطانی را بشناسید
انواع تومور های سرطانی را بشناسید

این زائده ها را میتوان از راه های متنوعی از بین برد:
جراحی با سرما(جراحی کرایو): در این روش از نیتروژن مایع برای از بین بردن زائده ها استفاده میشود .نیتروژن را به صورت افشانه ویا با استفاده از تکه اسفنج بکار میگیرندو بعد از شستشو زخمی پوسته پوسته ایجاد میشود کهبعد از چند روز یا هفته خود از بین میرود.

 

دکتر شما ممکن است از روش دیگری به نام کورتاژ استفاده کند در این روش از ابزار های خاصی استفاده میشود و هیچ نوع بخیه ای استفاده نمیشود وشمافقط چند قطره از خون خود را از دست میدهید خوشحال باشید! چرا که مطمعنا بعد از دفع زائده ها رشد مجددی صورت نمیگیرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *