۱۰ مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

۱۰ مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما : تاثیرات و قدرت آمیزش جنسی فراتر از اتاق خواب می رود…

10 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

رابطه جنسی تنها یک تجربه لذت بخش نیست. آیا میدانستید برای سلامتی شما نیز مفید است؟ بله درست است؛ دامنه مزایای رابطه جنسی ازکاهش سطح استرس است تا کاهش احتمال خطر مبتلا به سرطان و حملات قلبی. رابطه جنسی پیوند و احساسات و صمیمیت شما و شریک شما را قدرت میبخشید. این نوع ارتباطات مطمعنا فراتر از لذت و حرارت درونی میروند و در واقع اضطراب شما را کاهش میدهد و سلامت کلی بدن را بدنبال دارد.

آیا دوست دارید که سیستم ایمنی قوی تری یا خواب راحت تری داشته باشید؟ عمل به دستورات زیر میتواند به شما در دریافت موارد بالا و موارد بیشمار دیگر کمک کند

۱- تقویت ایمنی بدن در بیماری رایج سرما خوردگی :

آمیزش بیشتر برابر است با زود خوب شدن بیمار سرما خورده. این نتیجه حاصل مطالعه و مقایسه بر روی افرادی است که فعالیت جنسی دارند و کسانی که فعالیتشان در این زمینه کمتر است.توانایی جنسی باعث ساختن آنتی بادی هایی میشود که از بدن در برابر انواع باکتری ها،ویروس ها و میکروب های دیگر که عامل بسیاری از بیماری های روزمره است محافظت میکند.

مشخص است که راه های بهتر و موثر تری برای افزایش ایمنی بدن وجود دارد مانند تغذیه خوب و به موقع،ورزش کردن،خواب و استراحت کافی و مهم تر از همه واکسیناسیون سر وقت که یک عامل بسیار مهم در برابر انواع بیماری های مسری است.

 

10 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

۲- تقویت قوای جنسی:
باور کنید یا نه بهترین پادزهر برای افزایش قوای جنسی ،آمیزش جنسی است و اگر درد و خشکی واژن برای بانوان مشکل است انجام تمرینات جنسی به رفع آن کمک میکند.رابطه جنسی باعث روانکاری واژن میشود.خونریزی در واژن و کشش بافت های آن و نکاتی از این قبیل همگی برای رابطه ای بهتر و لذت بخش تر موثر اند.

۳-افزایش کنترل در مثانه بانوان :
بی اختیاری ادرار در حدود ٪۳۰ بر تجربه های جنسی بانوان تاثیر میگذارد. داشتن اُرگاسم منظم باعث ایجاد و تقویت عضلات کف لگن میشود.اُرگاسم همان عضلاتی را که بانوان هنگام انجام تمریناتی همچون(kegel) استفاده میکنند،فعال میکند.داشتن ماهیچه های قوی تر در ناحیه لگن به این معنی است که خطر تصادفات و بی اختیاری ادرار کمتر است.

 

10 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

۱۰ مزیت رابطه جنسی  : ۴- کاهش فشار خون :
آیا شما جز میلیون ها افرادی هستید که از افزایش فشارخون رنج میبرید؟ رابطه جنسی میتواند به کاهش آن کمک کند.در بسیاری از مطالعات، پیوند بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون جز مهمترین اثرات مثبت بشمار میرود.این خبر خوبی برای افرادی است که به دنبال کمکی آسان برای سبک زندگی سالم(رژیم غذایی،ورزش،کاهش استرس) و استرالژی های دارویی برای فشار خون در محدوده سالم هستند.البته تداوم تعداد رابطه جنسی را نمیتوان جایگزین داروهای مورد استفاده برای فشار خون بالا کرد اما علاوه بر دارو میتواند در کنار آن کمک کننده باشد.

۵- به عنوان یک تمرین ورزشی :
همانند تمامی تمرینات ورزشی، رابطه جنسی نیز کالری میسوزاند. نشستن و تماشا کردن برنامه های تلوزیونی نزدیک به یک کالری در دقیقه میسوزاند.رابطه جنسی باعث بالا رفتن ضربان قلب شمامی شود و از قسمت های مختلف عضلانی استفاده میکند تا پنج کالری در دقیقه را بسوزاند.در این قسمت نیز رابطه جنسی متعدد را نمیتوان جایگزین ورزش کردن کرد اما هر دو باعث تقویت و لذت بخش تر شدن زندگی روزمره میشود.

 

10 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

۶- کاهش حمله قلبی :
دوست دارید قلبی سالم تر داشته باشید؟ رابطه های جنسی بیشتر و منظم تری داشته باشید. فعالیت جنسی به نگه داشتن سطح مناسب هورمون هایی مانند استروژن و تستسترون کمک میکند.زمانی که میزان این هورمون ها از حالت تعادل خارج میشود خطر مبتلا به بیماری های قلبی و پوکی استخوان افزایش می یابد.در حالی که برای سلامت قلب،رابطه جنسی بهتر است.مطالعاتی روی آقایان نشان میدهد که افرادی که حداقل دوبار در هفته رابطه جنسی را تجربه میکنند ٪۵۰ امکان مبتلایشان به بیماری کمتر است.

۱۰ مزیت رابطه جنسی  : ۷- کاهش درد :
تحریکات جنسی میتواند آستانه درد شما را بالا بَرَد؛اینگونه که هر دو فعالیت میتوانند حس درد را در شما کاهش دهند به این صورت که اُرگاسم ها منجر به ترشح هورمون هایی میشوند که رسیدن سینگال های درد را به تأخیر می اندازند.برخی از بانوان گزارش داده اند که تحریک خود از طریق تعامل جنسی میتواند علائم گرفتگی قائدگی،آرتروز و حتی سردرد را کاهش میدهد.

 

10 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

 

۸- آرامش خاطر در خوابیدن :
رابطه جنسی میتواند به بهتر خوابیدن شما کمک کند به این علت که اُرگاسم های آزاد، هورمونی بنام پرولاکتین،که عامل خواب طبیعی است را شبیه سازی میکند.پرولاکتین، احساس آرامش در خواب را ترویج میدهد. این تنها یکی از هزاران دلایلی است که بعد از آمیزش جنسی خواب راحت تری را در پیش دارید.

۹- جوان ماندن :
جراحی های زیبایی و کِرِم های ضد پیری را فراموش کنید! رابطه جنسی در جوان ماندن و زیبا ماندن کمک شایانی به شما میکند.رابطه جنسی منظم و متعدد باعث ترشح اِستروژن و تستسترون میشود که وظیفه آنها زیبایی، جوانی و شادابی پوست شماست. در آزمایشی که اخیرا صورت گرفته شده از داوران خواسته شده که سن فرد مورد نظر را ازدرون آینه حدس بزنند.نتیجه جالب و رضایت بخش بود! چرا که افرادی که حداقل چهار بار در هفته با یک شریک عادی رابطه جنسی داشته اند ۷تا۱۲سال جوان تر از سن واقعی خود نشان داده می شدند.

 

10 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

 

۱۰- تقویت قوای مغز :
همانگونه که مطالعه کردید فواید رابطه جنسی از سر تا نوک انگشتان پا گسترده است!!.
رابطه فعال جنسی در زندگی واقعا باعث کار کردن بهتر مغز شما میشود.محققان دریافته اند که رابطه جنسی مغز را به حالت تحلیلی تر و پردازش عمیق تر وا میدارد.این مسئله در حیوانات نیز صدق میکند برای مثال رابطه جنسی مناطقی از مغز را که درگیر حافظه است تقویت میکند.

۱۰ مزیت رابطه جنسی را با هم خواندیم ، اگه دوست داشتین نظرتون رو برای مخاطبین در همین بخش بیان کنید

منبع : emedicinehealth

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “۱۰ مزیت رابطه جنسی برای سلامتی شما

😁🤭

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *