تمرینات سیکس پک برای خانم ها

سیکس پک یا همان شکم شش تکه یک بخشی از تناسب اندام است که امروز طرفداران زیادی را بین خانم ها و اقایان پیدا کرده است . برخی گمان می کنند سیکس پک  برای خانم ها چندان ورزش مناسبی نیست و بهتر است به ان نپردازند و ممکن است به سلامتی آنها آسیب برساند چرا که فیزیولوژی خانم ها و اقایون با هم متفاوت بوده و تاثیرات تمرینات سخت برای رسیدن به سیکس پک در هر یک انها متفاوت است . البته تحقیقات جدید نشان داده اند این نظر چندان هم غلط نبوده و تمرینات سخت و فشرده سیکس پک می تواند به خانم ها آسیب جسمی برساند .

حتما بخوانید : همه چیز در مورد سیکس پک یا شکم شش تکه

برای داشتن سیکس پک زنانه چربی بدن به چه مقدار باید برسد ؟

بطور کلی برای دستیابی به یک شکم شش تکه چه در خانم ها و چه در اقایان بسته به این دارد که چقدر بتوانند چربی های بدن خود را آب کرده و عضلات بیشتری داشته باشند . در واقع باید چربی های بدن آنها به زیر پانزده درصد برسد تا عضله سازی در ناحیه شکم اتفاق بیفتد .

آیا کاهش چربی در زنان به زیر ۱۵ درصد خطرناک است ؟

بدن زنان به طور طبیعی چربی بیشتری دارد و به چربی بیتشری هم نیاز دارد البته کم کردن و سوزاندن چربی ها در خانم ها نسبت به آقایان سخت تر هم هست . چون به طور طبیعی چربی بدن زنان از مردان بیشتر است و این یک نوع نیاز فیزیولوژی در آنها هم می باشد کم کردن بیش از حد چربی ها باعث بهم خوردن نظم فیزیولوژیک در انها شده و عملکرد هورمون ها را مختل می کند.

ضمن انکه باعث بوجود امدن پوکی استخوان و آمنوره ( قطع شدن سیکل قاعدگی برای سه ماه در زنان را امنوره می گویند ) در آنها میشود . زنان به طور طبیعی بیشتر از مردان مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند به دلیل زایمان ، عدم  جذب نورخورشید به اندزه کافی از دلایل پوکی استخوان در زنان است و اگر در کنار آن کاهش چربی بدن به مقدار قابل توجه هم اتفاق بیفتد امکان ابتلا به پوکی استخوان بالاتر می رود .

استفاده از قرص های چربی سوزی برای خانم ها عوارض دارد؟

برای کاهش چربی ها بدن در افراد چاق یا کسانی که قصد دارند سیکس پک زنانه بسازند برخی استفاده از قرص های چربی سوز را پیشنهاد می کنند. این قرص ها اغلب حاوی ترکیبات استروئیدی هستند و در اکثر مواقع تقلبی بوده و به صورت غیر قانونی وارد کشور میشوند . اگر قصد دارید سرعت چربی سوزی خود را بالا ببرید و تمایل دارید از قرص های چربی سوز استفاده کنید حتما در این خصوص از پزشک مشاوره بگیرید .

سیکس پک با اثرات مخرب کمتر

اگر در نهایت تصمیمتان برای درست کردن شکم شش تکه جدی است قبل از اینکه شروع به این کار کنید برای اینکه اسیب کمتری ببینید به نکات ذیل توجه کنید :

الف : در حین تمرینات اب زیاد بنوشید

چون تمرینات برای داشتن سیکس پک زنانه فشرده و سخت می باشند باید سعی کنید اب بدنتان را تامین کرده و به پوستتان اب رسانی نمایید .

ب : رژیم پر از پروتیین و کربوهیدارت بگیرید

برای عضله سازی علاوه بر سوزاندن چربی های اضافه باید بدن شما عضله سازی هم انجام دهد . بدن برای عضله سازی به پروتئین و کربوهیدارت فراوان نیاز دارد . البته باید با یک مشاوره تغذیه هم مشورت کنید که دقیقا به شما بگوید کربوهیدرات ها و پروتئین را باید در چه ساعتی از شبانه روز مصرف کنید تا تبدیل به عضله شود و چربی در بدن انباشت نشود چرا که مصرف کربوهیدرات ها در شب باعث انباشتگی چربی ها در شکم و پهلو میگردد.

ج : چند وعده غذا بخورید ؟

برای عضله سازی هرگز وعده غذایی را حذف نکنید و علاوه بر ان وعده های غذایی خود را به ۵ وعده افزایش دهد و در عوض حجم وعده ها را کاهش داده و کیفیت غذاهایی را که میخورید بالا ببرید . افزایش تعداد وعده های غذایی کم حجم باعث افزایش سوخت و ساز در بدن و چربی سوزی میشود و سرعت عضله سازی را بالا می برد .

د: به فیزیولوژی خود توجه کنید

بدن خانم ها با اقایان متفاوت است ضمن انکه بدن خانم ها با خودشان هم متفاوت است یعنی فیزیولوژی در زنان مختلف هم متفاوت است . برخی زنان در مدت زمان کمتر و با تمرینات کمتری می توانند به سیکس پک زنانه دست پیدا کنند و برخی دیگر چون فیزیولوژی و چربی وسوزی آنها متفاوت است باید تمرینات سخت تری داشته باشند

ه : تحت نظر پزشک هم باشید

مرتب خود را نزد پزشک چک کنید تا سطح سلامتی شما را رصد کند چون همانطور که گفتیم کاهش چربی ها به میزان زیاد می تواند به سلامتتان آسیب برساند و قبل از اینکه عوارض حادی برایتان ایجاد کند فرصت خواهید داشت تمرینات را متوقف کنید .

 

تمرین برای داشتن سیکس پک زنانه در کمترین زمان ممکن

 

تمرین سیکس پک دخترانه

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *