سیکس پک چیست ؟ شکم شش تیکه بدن !

سیکس پک چیست ؟ سیکس پک یا شکم شش تکه در حال حاضر یکی از علاقمندی های جوانان در ورزش حرفه ای است . آنها تمایل دارند با تمرینات هر چند سخت و رژیم غذایی شکم شش تکه داشته باشند و مورد توجه قرار بگیرند .

البته ناگفته نماند به دلیل اینکه در ساخت شکم شش تکه باید صبر و حوصله به خرج دهید و تمرینات سخت داشته باشید و از رژیم غذایی خاصی هم پیروی کنید نوعی خود سازی و تزکیه روح هم بدست می آید و روند زندگیتان نظم خاصی پیدا می کند .

 

بدست آوردن سیکس پک در سریع ترین زمان + ویدیو

 

  • برای تماشای ویدیو های بیشتر از انواع تمرین هایی که شما را به اندام متناسب میرساند در کانال دکتر سلامتی عضو شوید

البته یادتان باشد زیاده روی نکنید و توقع نداشته باشید که ناگهان در اندام شما معجزه رخ دهد حتی ممکن است با زیاده روی در تمرینات یا رژیم غذایی به بدن خودتان هم آسیب برسانید . برای چربی سوزی و عضله سازی باید نکاتی در مورد ورزش ها و غذاهایی که میخورید در نظر بگیرید .

چه غذاهایی بخوریم تا بیشتر چربی بسوزانیم و زودتر شکم شش تکه در بیاوریم ؟

برای دستیابی به سیکس پک باید بدانید چه غذاهایی چربی اضافه بدن شما را میشوزاند به خصوص چربی های شکم و پهلو را از بین میبرد و چه غذاهایی عضلات را زیاد می کند . برای چربی سوزی باید غذاهایی بخورید که متابولیسم چربی ها را افزایش دهند . شما باید کربوهیدرات های کمتر و پروتیین بیشتر بخورید .

کربوهیدرات ها چربی های بدن بخصوص چربی های شکم و پهلو را افزایش می دهند و پروتیین ها برعکس خاصیت عضله سازی دارند . غذاهایی مانند اب سبزیجات ، قارچ ، تن ماهی ، گوشت قرمز ، سبزیجات ، تخم مرغ ، مرغ فاقد چربی همگی عضله ساز هستند و باید در رژیم غذایی خود قرار دهید . این غذاها چربی ساز نبوده و سبب افزایش چربی های زاید در بدن به خصوص شکم و پهلو نمیشوند .

 

سیکس پک چیست
سیکس پک چیست

 

 

چه غذاهایی عضله سازی و روند سیکس پک سازی را تسریع می کند ؟

غذاهایی بخورید که حاوی پروتیین زیاد باشند غذاهایی مانند گوشت قرمز و گوشت سفید فاقد چربی ، ماست کم چرب ، روغن زیتون ، آجیل ، آووکادو همگی عضله ساز هستند و به چربی تبدیل نمیشوند . در واقع باید غذاهایی بخورید که چربی کمی داشته باشند و البته قبل از ورزش این مقدار را به صفر برسانید و اصلا چربی مصرف نکنید .

مطلب مرتبط : چرا لاغر نمیشم ؟!

چه ورزش هایی انجام دهیم تا سیکس پک درست کنیم ؟

علاوه بر اینکه باید بدانید چه چیزی بخورید و چه چیزی را نباید بخورید در مورد نوع تمرینات و زمان آنها و طول مدت آن هم باید از مشاوران متخصص در این خصوص بهره مند شوید . ورزش بدون مشاوره و بدون در نظر گرفتن شرایط و زمان ان ممکن است انرژی و وقت شما را هدر بدهد . در درجه اول باید بدانید برای عضله سازی باید سه قسمت بدن خود را درگیر ورزش کنید .

عضلات بالایی و عضلات پایینی و عضلات عرضی همگی باید تمرین داده شوند تا عضله سازی به صورت یکنواخت انجام شود و سیکس پک کامل و خوش فرمی داشته باشید .

تمرین دادن یک بخش و رها کردن بخش دیگر علاوه بر اینکه شما را به نتیجه مطلوب نمی رساند ممکن است به بدن و استخوان هایتان هم آسیب برساند .اینکه هر تمرین را باید چند بار تکرار بکنید هم مهم است و تعداد دفعات آن را باید مد نظر داشته باشید .

عضلات شکم را برای تمرین استثا کنید

در مورد شکم می توانید در هر زمان و در هر موقعیتی ان را ورزش دهید . در مترو ، تاکسی ، اتوبوس ، ماشین شخصی ، حین غذا پختن یا نظافت منزل یا کار در بیرون از خانه و بطور کلی در هر محل و موقعیتی که هستید می توانید شکم تان را ورزش دهید . یعنی شکم خود را منقبض کرده و تا ۱۰ بشماریم و بعد رها کنید و دوباره این حرکت را تا میتوانید تکرار کنید . این ساده ترین ورزش برای داشتن سیکس پک است

باید برخی اندام ها را با هم ورزش دهید

شکم و ساق و جلو بازو را باید با هم ورزش دهید وقتی این سه اندام را با هم تمرین می دهید باعث میشود شدت و سرعت عضله سازی بالا رود و چربی سوزی افزایش پیدا کند و فرم بهتری بگیرید .

ورزش های هوازی برای چربی سوزی انجام دهید

ورزش های کاردیو مانند دوچرخه سواری ، رقص ، دویدن ، قایقرانی باعث میشود چربی اضافه سوزانده شده و عضله سازی سرعت گیرد . ضمن انکه این ورزش های فرم بسیار زیبا به اندام ها می دهند .

نیازی به تمرین هر روزه برای درست کردن سیکس پک نیست

اینکه هر روز ورزش های سخت انجام دهید و یا اینکه خود را به شدت خسته نمایید ممکن است نتیجه عکس بگیرید. تعادل را رعایت کنید دو تا سه روز در هفته برای دستیابی به شکم شش تکه کافی است به شرط اینکه اصولی و با راهنمایی مشاوره در تمرینات و تغذیه ورزش نمایید .

بدن شما باید فرصت ریکاوری و استراحت داشته باشد تمرینات سخت و هر روزه این فرصت را از بدن گرفته و روند عضله سازی را کند و حتی متوقف می کند .

آیا برای چربی سوزی مصرف مکمل درست است ؟

مکمل ها اگر به توصیه پزشک بوده و درست مصرف شوند می توانند به چربی سوزی کمک نمایند. اما تصور اینکه بدون ورزش و تمرینات مخصوص ساخت سیکس پک و رژیم غذایی درست و فقط با مصرف مکمل چربی های خود را بسوزانید و عضله درست کنید اشتباه است . مکمل ها در کنار تمرین منظم و رژیم غذایی مناسب و به تشخیص پزشک می توانند به روند چربی سوزی کمک نمایند .

چقدر زمان لازم است تا شکم شش تکه داشته باشم ؟

این سوال واقعا جواب مشخصی ندارد و به عوامل مختلفی از جمله جنسیت افراد ، چون عضله سازی در زنان سخت از مردان است زنان به طور طبیعی در بدنشان چربی بیشتری دارند ، سن افراد و وزنشان ، سابقه ورزشی که داشته اند ، رژیم غذایی ، نوع تمریناتی که انجام میدهند ، میزان تمریناتی که در هفته دارند همه و همه در زمان دستیابی به سیکس پک یا شکم شش تکه موثر است .

بنابراین با وجود همه جذابیتی که داشتن سیکس پک یا شکم شش تکه برای افراد به خصوص مردان دارد دستیابی به ان نیاز به صبر و حوصله و تمرینات اصولی و درست دارد و در این راه باید از افراد متخصص و حرفه ای مشاوره گرفته شود و نظر افراد غیر متخصص و عادی ممکن است به سلامتتان آسیب برساند .

 تمرین سیکس پک و تناسب اندام

 مواد غذایی مناسب برای سیکس پک

شکم شش تکه رویای بسیاری از جوان های امروز است داشتن بدن خوش فرم و جذاب و در عین حال زیبا در برنامه زندگی خانم ها و آقایان قرار گرفته و حتی بسیاری از انها در این خصوص به صورت حرفه ای عمل می کنند و ساعات زیادی را برای آن وقت می گذارند و این یعنی یک دلمشغولی جدید در دنیای مدرن امروز که البته خودش هم کمی مدرن است . در گذشته کشتی ، شنا ، فوتبال آرمان و مورد علاقه خیلی ها بود البته ناگفته نماند این ورزش ها هنوز طرفداران خودش را دارد اما ورزش های جدیدی مانند سیکس پک سازی و برخی دیگر در دنیای امروز کمی جوان هستند و با وجود جوانیاشان طرفداران زیادی هم دارند و برای خیلی جذاب و سرگرم کننده و برای بسیاری دیگر شغل و منبع درامد محسوب میشود. منبع درامد بودن این ورزش باعث شده است بسیاری هم اخلاق را در نظر نگرفته و بدون داشتن تخصص هر گونه پیشنهاد و اظهار نظری را در خصوص تغذیه ، تمرینات ، داروها و مکمل های مورد نیاز آن بنمایند و البته در برخی موارد هم مشکلات بسیاری را برای مشتریان خود بوجود آورده و سلامت انها را به خطر انداخته اند . برای داشتن شکم شش تکه علاوه بر تمرینات ورزشی که باید انجام دهید آنهم زیر نظر یک مربی ورزشی و بدنسازی حرفه ای و با تجربه باید یک تغییراتی هم در نوع تغذیه خود اعمال نمایید . که این مسئله به دانش و شناخت شما به سیکس پک هم مربوط است .

سیکس پک یا شکم شش تکه چیست ؟

همانطور که از نامش هم مشخص است شکم شش تکه به جداشدن عضلات از چربی ها و نمود بیرونی آنها گفته میشود و در واقع عضلات شکم از هم جدا و کاملا تکه تکه به نظر می رسند و این برای بسیار جذاب است ناگفته نماند اگر این کار از روش های درست و با تمرینات ورزشی انجام شود می تواند واقعا جذاب باشد و البته ضرری هم برای سلامتی نخواهد داشت در این مطلب ما فقط در مورد غذاهایی که روند سیکس پک سازی را تسریع می کند با شما گفتگو خواهیم کرد و در خصوص تمرینات مرتبط با آن در مجال دیگر صحبت خواهد شد .

تخم مرغ زیاد بخورید

تخم مرغ به خصوص سفیده آن سرشاز از آمینو اسید و پروتیین است این دو ماده برای ساختن شکم شش تکه نقش حیاتی داشته و مانند یک کاتالیزور عمل می کند . تخم مرغ را به صورت آپز مصرف کنید و البته می توانید قبل و یا بعد از تمرینات این کار را انجام دهید ولی ما به شما توصیه می کنیم این کار را بعد از انجام یک تا دو ساعت تمرین انجام داده تا تاثیر آن بیشتر و محسوس تر باشد . پروتیین موجود در تخم مرغ و امینو اسید آن مستقیما در فرایند عضله سازی مشارکت کرده و انها را فعال تر می کنند .

سینه مرغ معجزه می کند

به صورت کلی گوشت های سفید اعم از گوشت مرغ ، ماهی ، بوقلمون و میگو برای دستیابی به این هدف بسیار مناسب هستند اما سینه مرغ به دلیل اینکه پروتیین فراوان داشته و این پروتیین خالص است و مستقیما باعث ساخته شدن عضله میشود برای تمرینات بدنسازی و تشکیل سیکس پک بسیار مناسب بوده و در اغلب رژیم های غذاییی که برای این کار پیشنهاد میشود گوشت مرغ به خصوص سینه آن در جایگاه نخست قرار دارد البته یادتان باشد باید این ماده غذایی را به صورت اپز و با کمی نمک و فلفل مصرف کنید و سرخ کرده ان باعث میشود چربی زیادی وارد بدن شده و نتیجه تمرینات شما را بیهوده و بی ثمر نماید .

کلم بروکلی بخورید

کلم بروکلی به دلیل طعم خاصی که دارد شاید خیلی مورد علاقه افراد نباشد و البته خیلی ها هم هستند که اصلا طعم آن را دوست ندارند اما بدانید اگر می خواهید شکم شش تکه داشته باشید باید با این سبزی رابطه خوبی برقرار کرده و بیش از پیش به آن اهمیت بدهید . کلم بروکلی باعث میشود هورمون توستسترون در بدن بیشتر ترشح شود که در عضله سازی نقش عمده ای دارد. این ماده غذایی به مقدار خیلی زیادی ویتامین C و انتی اکسیدان هم دارد که هم برای سلامتی بسیار مفید هستند و هم به میزان زیادی برای ساختن عضله و سیکس پک ضروری شناخته شده اند .

گوشت بوقلمون راهکاری برای لاغری و داشتن شکم شش تکه

گوشت بوقلمون به دلیل ترکیبات و مواد مغذی که دارد باعث میشود میزان متابولیسم چربی ها در بدن بالا رفته و البته حس سیری هم در فرد ایجاد شود در نتیجه تمایل شخص به خوردن غذا و دریافت کالری کاهش خواهد یافت . در رژیم های غذایی لاغری اغلب گوشت بوقلمون را به صورت پخته پیشنهاد می کنند درخصوص درست کردن شکم شش تکه هم به دلیل اینکه این ماده غذایی باعث چربی سوزی میشود در واقع فرصت عضله سازی برای بدن را بالا برده و روند ساخته شدن شکم شش تکه را تسریع می کند . برای خوردن این گوشت می توانید سلیقه به خرج دهید و هم به صورت یک وعده غذایی اصلی و هم به صورت ترکیب با سالاد ها در کنار غذای دیگر مصرف کنید تا در مدت طولانی از خوردن آن دل زده نشوید .

صبحانه را دست کم نگیرید

برخی اقراد گمان می کنند برای درست کردن سیکس پک وعده ناهار و شام نسبت به وعده صبحانه از اهمیت بیشتری برخوردار است اما باید بدانند که کاملا در اشتباه هستند وعده صبحانه در ساخته شدن شکم شش تکه همانقدر اهمیت دارد که وعده های دیگر و باید حتما تغذیه به خصوصی در این وعده داشته باشید خوردن تخم مرغ آپز ، ترکیب عسل و دارچین ، آجیل هایی مانند بادام ، چای سبز و ماست یونانی می تواند در این وعده کمک بسیاری خوبی برای دستیابی به هدف انجام دهد . تخم مرغ ، عسل ، ماست همه سرشار از پروتیین بوده و عضله سازی را افزایش می دهند.

سیب زمینی آپز بخورید

سیب زمینی سرشار از هیدروکربن بوده و ترکیباتی شبیه به ماکارونی دارد برای اینکه زودتر صاحب عضلات زیبا و شکم شش تکه یا سیکس پک شوید بهتر از قبل از انجام تمرینات ورزشی حدودا یکساعت قبل یک سیب زمینی آپز بزرگ بخورید این کار برای این است که انرژی کافی برای تمرین و چربی سوزی داشته باشید بعد از تمرین هم می توانید دوباره یک عدد سیب زمینی آپز به همرا تخم مرغ مصرف نمایید تا زودتر نتیجه بگیرید البته به خاطر داشته باشید سیب زمینی را حتما بعد از آپز کردن به صورت سرد مصرف کنید .

پودر آب پنیر بخورید

اشخاصی که تمرینات بدنسازی انجام می دهند به خوبی می دانند پودر آب پنیر سرشار از پروتیین و کلسیم و امینو اسید است و می تواند در مدت زمان کوتاهی روند ساخته شدن عضله و شکم شش تکه را تسریع کند افرادی هم که به خوردن لبنیات مانند پنیر حساسیت دارند و دچار معده درد یا نفخ می گردند به نظر می رسد این پودر برای آنها بی ضرر باشد البته ما به شما توصیه می کنیم برای مصرف هر مکملی ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت نمایید ولی به طور کلی این پودر می می تواند شما را به هدفتان یعنی سیکس پک نزدیکتر گرداند .

مواد غذایی حاوی سبوس مصرف کنید

برنج قهوه ای یا نان سبوس دار از جمله موادی هستند که به مقدار زیادی سبوس دارند سبوس موجود در این مواد غذایی باعث میشود سوخت و ساز چربی ها در بدن افزایش پیدا کرده و تمایل به غذا خوردن به خصوص غذاهای چرب کاهش یابد برای همین این ماده غذایی برای کاهش وزن و تناسب اندام هم علاوه بر سیکس پک سازی پیشنهاد می گردد . سبوس باعث میشود هورمون های سیری بیشتر ترشح شوند و در مقابل انزیم های عضله سازی فعال گردند . برنج قهوه ای را می توانید در وعده صبحانه هم مصرف کنید و اطمینان داشته باشید به زودی به سیکس پک دست پیدا خواهید کرد .

ساقه مارچوبه را به صورت یک چاشنی مصرف کنید

مارچوبه حاوی مقادیر زیادی فیبر و آنتی اکسیدان است این ماده سبب درمان نفخ و یبوست شده و عضلات را محکم و قوی می کند . ساقه مارچوبه ماهیچه ها را بزرگتر و حجیم تر هم می نماید برای همین اگر می خواهید شکم شش تکه یا سیکس پک داشته باشید مارچوبه و به طور کلی سبزیجات را در رژیم غذایی خود فراموش نکنید .

سیب بخورید

در برنامه هایی که برای ساختن شکم شش تکه به افراد داده میشود عموما توصیه می گردد با کاهش مصرف چربی ها و افزایش پروتیین ها در رژیم غذایی این فرایند را تند تر کنند . بدانید برای اینکه عضلاتتان حجم بگیرند و چربی های بدن هم کاهش یابند باید وزنتان هم کاهش یابد برای کاهش وزن برخی غذاها و حجم انها باید کم شود و این کار باعث می شود در اغلب موارد احساس گرسنگی و ضعف نمایید که نه برای سلامتی خوب است و نه کمکی به عضله سازی می کند چون وقتی بدن گرسنگی بکشد بعد از مدتی طی یک روند طبیعی به سراغ ماهیچه ها برای سوزاندن میرود. در مواقعی که در رژیم هستید خوردن سیب و میوه هایی که احساس سیری به شما می دهد بسیار خوب است و باعث میشود هورمون های گرسنگی ترشح نشده و بدن به سراغ ماهیچه ها و عضلات برای سوزاندن نرود . سیب و هویج و سبزیجات این کار را برای شما انجام می دهند پس برای اینکه سریعتر به سیکس پک دست پیدا کنید میوه های مثل سیب و سبزیجات را به مقدار زیاد در رژیم غذاییتان بگنجانید .

اسفناج بخورید

اگر همسن و سال نگارنده این متن باشید کارتون دوران بچگی را خوب یادتان است ملوانی که با خوردن یک قوتی اسفناج به صورت ناگهانی صاحب قدرت و انرژی فوق العاده ای میشد در مورد اسفناج باید به شما بگوییم این ماده غذایی دقیقا این خاصیت را دارد و می تواند در بازه زمانی کوتاهی عضلات شما را حجیم کرده و برایتان شکم شش تکه یا سیکس پک بسازد . اسفناج حاوی کاراتونویید ، بتاکاروتن ، لوتین و سایر آنتی اکسیدان ها بوده و مقادیر زیادی هم اسید فولیک ، ویتامین k ، منیزیم ، منگنز و پروتیین دارد یعنی با این همه ماده مغذی مانند یک بمب عمل کرده و بعد از وارد شدن به بدن به جان چربی اضافه افتاده و انها را می سوزاند و علاوه بر آن عضلات و ماهیچه ها را حجیم و متورم و جدا می نماید و به شکم شما حالت شش تکه می دهد استفاده از اسفناج برای دو یا سه ماه تاثیر شگفت انگیزی در فرایند سیکس پک سازی دارد .

کره بادام زمینی چربی مفید و لازم برای بدن

وقتی در رژیم غذایی برای کاهش وزن و چربی ها هستید به شما توصیه می شود چربی و غذاهای حاوی چربی های بد نخورید مثلا فست فود ها را کنار بگذارید اما به هر حال بدن شما نیازمند چربی هم هست اما چربی های خوب. یکی از این چربی های خوب کره بادام زمینی بوده که انرژی زیادی هم به شما می دهد و می توانید بعد از مصرف آن به راحتی تمرینات بدنسازی انجام دهید .

لوبیای سیاه مصرف کنید

این نوع از لوبیا مقدار زیادی پروتیین و فیبر دارد و کمک زیادی به سوختن چربی های اضافه می کند افرادی که در رژیم لاغری یا برنامه ساخت سیکس پک هستند حتما باید لوبیای سیاه را در برنامه غذایی خود قرار دهند چون علاوه بر اینکه حاوی ویتامین  و فولات است مقادیر زیادی هم مس دارد که همه این مواد برای لاغر شدن و کاهش وزن و البته تناسب اندام و سیکس پک شدن بسیار مناسب هستند .

ماهی تن بخورید تا شکم صاف و شش تکه داشته باشید

ماهی تن یکی از بهترین غذاها برای ساختن سیکس پک است این نوع ماهی مقدار زیادی DHA که نوعی اسید چرب است ، داشته که برای از بین بردن و سوزاندن چریی های شکم بسیار مفید است . برای استفاده از ماهی تن حتما باید آن را بجوشانید چون ممکن است حاوی سمی خطرناک باشد که در صورت مصرف بلافاصله سبب مرگ می شود .

چه مواد غذایی را برای ساخته شدن سیکس پک نباید بخوریم ؟

در همه سطور بالا در مورد مواد غذایی صحبت کردیم که باید برای ساختن سیکس پک بخورید حالا باید بدانید برخی مواد غذایی را اصلا نباید مصرف کنید تا به نتیجه برسید .اگر می خواهید سیکس پک داشته باشید باید فست فود خوردن را کنار بگذارید فست فود ها مقادیر زیادی چربی های بد دارند که سبب افزایش چربی دور شکم و پهلو میشوند و روند عضله سازی را مختل می کنند . علاوه بر فست فود خوردن ِ نوشابه ، سوسیس ، کالباس ، غذاهای بسته بندی شده ، کره معمولی ، پاستای سفید ، انواع شیرینی های تر و خشک ، برنج سفید ، هم به دلیل اینکه باعث افزایش چریی ها و کاهش عضلات می گردند ممنوع است .

امروزه شش تکه کردن شکم یا سیکس پک سازی خیلی در بین زنان و مردان پر طرفدار شده است اگر شما هم از طرفداران شکم های شش تکه هستید در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال که سیکس پک چیست را بدهیم و راه های رسیدن به شکم شش تکه را برایتان شرح دهیم .

برای سیکس پک کردن شکم راه سختی پیش رو دارید شش تکه کردن شکم نیاز به تمرین های خاص و مداوم دارد در اولین قدم برای شروع راه رسیدن به سیکس پک انجام تمرین های روتین و منظم است تا وزنتان را پایین بیاورید

هر روز دراز نشست انجام دهید این حرکت باعث کاهش وزن و چربی سوزی شما می شود و به مروز چربی ها دور کمر شما را لاغر میکند و باعث میشود عضله هایتان به مرور نمایان شوند سیکس پک یا شکم شش تکه نشان میدهد که چربی های اطراف شکم و پهلوی شما چقدر کم است

در مردان برای این که عضله های شکمشان نمایان شود و سکس پک ها دیده شود باید میزان چربی حداکثر ده درصد باشد و این عدد برای خانم ها دوازده درصد است اگر چربی بدنتان تا این مقدار کاهش پیدا کند شما میتوانید با کمی تمرین شکم شش تکه پیدا کنید

اشتباهاتی که شما را از شکم سیکس پک دور میکند

شما هم میخواهید شکمی عضله ای و شش تکه داشته باشید ؟ شما هم میخواهید اندام متناسبتان حتی از روی لباس هم نمایان باشد ؟ دوست دارید اندامی ورزشکاری داشته باشید و از شکم بزرگتان خلاص شوید ؟ تا به حال برای رسیدن به این اهداف چه کار کرده اید ؟ باید تا به حال متوجه شده باشید که تمرین های سخت سیکس پک شدن شکم به تنهایی شما را به نتیجه نمیرساند و هرچه قدر هم عضله های شکم شما ورزیده شده باشند باز زیر انباشی از چربی شکم پنهان شده اند. برای رسیدن به سیکس پک علاوه بر عضله های کردن شکم باید به آب کردن چربی های این ناحیه هم توجه کنید

در ادامه اشتباهاتی که شما را از سیکس پک دور میکند را باهم مرور می کنیم

انجام صرفا یک حرکت ورزشی خاص

برخی بر این باورند که اگر یه حرکت ورزشی خاص را به صورت مدام تکرار کنند به عضله سازی در همان محدوده میرسند که این باور درست نیست مخصوصا سیکس پک سازی مستلزم انجام انواع مختلف تمرین ها شکم و پهلو است برای سکس پک سازی موفق باید تمرین هایی مثل درازنشست ، دوچرخه ثابت ، دویدن و دیگر تمرین ها را به صورت مداوم انجام دهید تا عضله ها در جهت های مختلف تقویت شوند

تمرین های هر روزه و فشرده

تمرین های بی وقفه و فشرده بدن و عضله های شما را خسته میکند باید این نکته را در نظر بگیرین که تمرین ها و ورزش هایتان در موقع مناسب باشد و استراحت دادن به بدنتان را فراموش نکنید . ضرورتی ندارد هر روز عضله های شکمتان را تحریک کنید و با عضله شکمتان هم مانند عضله بازو یا ران ها رفتار کنید

انجام حرکات اشتباه بدن سازی

مهمترین نکته در باره سیکس پک سازی و یا هر ورزش بدنسازی دیگر ، درست انجام دادن تمرین است . اپر هرچه قدر یک تمرین را زیاد و مداوم انجام دهید ولی اصول حرکت اشتباه باشد نه تنها به چربی سوزی و عضله سازی شما کمک نمیکند بلکه به مفاصلتان نیز آسیب میرساند در هنگام انجام تمرین ها باید دقت کنید عضله های شکمتان را در گیر کرده باشید و در طول تمرین مدام منقبض شوند و اگر احساس میکنید فشار زیبادی به دیگر نقاط بدن مثل گردن ، ستون فقرات و قسمت های بالایی بدن می آید

سریع انجام دادن حرکات ورزشی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر میکنید هر چه تمرین ها را سریعتر انجام دهید عضله سازی زودتر اتفاق می افتد اشتباه میکنید . هر تمرین و ورزش باید در مدت زمان مشخص و یک سیکل خاص انجام شود تا اثر گذار باشد

دم و بازدم اشتباه در حیت تمرین ها

حتما باید به تنفس منظم در حین تمرین دقت داشته باشید معمولا همه ما عادت داریم هنگام ورزش کردن برای تمرکز بیشتر نفسملن را در سینه حبس میکنیم . اهمیت زیادی دارد که در بین تمرین ها حتما به نفس کشیدن دقت کنید چون تنفس منظم به اکسیژن رسانی درست به عضله ها کمک میکند

رژیم غذایی مناسب برای رسیدن به سیکس پک

ظاهر شدن سیکس پک علاوه بر انجام درست و اصولی تمرین ها به تغذیه مناسب هم نیاز دارد . آب شدن چربی ها از یک سو و از سوی دیگر فرایند عضله سازی اهمیت زیادی دارد و برای عضله سازی و تقویت ماهیچه باید پروتئین به اندازه کافی به بدن برسد . اگر هدفتان این است که شکمتان را سیکس پک کنید علاوه بر تمرین و ورزش به رژیم غذاییتان هم توجه کنید

اکثر کسانی که در پی عضله سازی هستند معمولا رژیم ها غذایی کم کالری استفاده میکنند که بهترین رژیم غذایی رژیمی است که پروتئین فراوان و کالری کم داشته باشد این کار باعث می شود حجم ماهیچه هایتان افزایش پیدا کند و با تمرین کالری بیشتری بسوزانید

برای جلوگیری از تخریب ماهیچه ها به اندازه کافی انرژی به بدنتان برسانید و مصرف پروتئین در رژیم عذایی تان را بالا نگه دارید

این ها نکات ساده ای بود که به شما برای عضله سازی و داشتن سیکس پک کمک کند

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *